ArabicDutchEnglishGermanRussianTurkish

SPLİT TİP SOGUK DEPO CİHAZLARI

İstenilen düzeyde ki sıcaklığı sağlayabilmek adına belirli kriterler doğrultusunda soğutma sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler sayesinde ürünler soğuk hava deposunda muhafaza edilebilmektedir.

Split tip soğuk hava deposu kullanım düzeyi açısından direkt etkiyi oluşturabilmektedir. Uzaktan kumanda paneli ile kontrolünü çok kolay bir şekilde sağlamak mümkündür.

Cihazın monte edildiği yerde ki sıcaklığın yüksekliği ya da düşüklüğüne karşı son derece dayanıklıdır. Montaj işlemleri gerçekleştirilirken dış etkenlere karşı korunaklı şekilde yapılmaktadır.

Belirlenen standartlara uygun şekilde imal edilen cihaz kullanıma hazır hale getirilmektedir. Donmuş muhafaza ve soğuk muhafaza için imal edilmiş bir üründür.

Split Tip Soğutma Cihazının Özellikleri

İç ünite ile dış ünitenin bir birinden ayrı şekilde olduğu yapı tipi Split tip soğuk hava deposu üst düzey performansı kullanıcısına sunmaktadır. Evaporatör ile birbirine bağlı olan parçalar sayesinde montaj işlemleri gerçekleşmektedir. Cihazın montajı esnasında tesisat işleri ve gaz boru bağlantısı cihaz kurulum aşamasında gerçekleştirilir. Esneklik açısından bakıldığı zaman da oldukça hoş bir görünümü elde etmek mümkündür.

Değerlendirme noktasında cihaz üzerinde bulunan kontrol mekanizması ile istenilen düzeyi kolay ve pratik şekilde elde etmek mümkündür. Kullanımının basit olmasından dolayı kolay şekilde kullanım bilgileri aktarılabilmektedir.

Kurulum aşamalarının basit olması ve depo düzenini bozacak herhangi bir etkisinin olmaması da önemli özellikler arasındadır. Yüksek performansı ile de olumlu etkileri kısa zamanda görmek mümkündür.

Dijital panele sahip olması da hem kontrolü kolay sağlarken hem de ekran üzerinde ki bilgilerin kolay anlaşılmasına imkan sağlamaktadır.

Split Tip Soğutma Cihazının Avantajları

Depolanacak olan ürünlerin belirlenmiş olan sıcaklıklarını sağlamada kısa süreli sonuç vermesi en önemli avantajlarından bir tanesidir. Depo içerisinde ürünlerin özelliklerine bağlı olarak sıcaklık değerlerinde ki değişkenliği de ayarlamak mümkündür. Soğutma işlemlerinin yanı sıra dondurma işleminin de yapılabilmesi avantaj sunma açısından önemli bir etkendir.

Meyve ve sebzelerin taze şekilde kalabilmesi için gerekli olan sıcaklığı Split tip soğuk hava deposu ile ulaşmak ve uygulamak mümkün olmaktadır. Hem kış şartlarında hem de yaz şartlarında istenilen düzeyi elde edebilmek için fan basıncının kontrolü sağlanabilmektedir. Bu sayede sıcak havalarda ya da soğuk havalarda istenilen sıcaklık standart kalmaktadır. Kullanım ihtiyacına bağlı olarak ürünlerin eritilebilmesi gibi bir etki sunmaktadır.

Bu sayede ürünlerin kontrolü de sağlanmış olmaktadır. Ayrıca şoklanmış ürünler istenilen süreler dahilinde muhafaza edilebilmektedir. Çözülme gibi bir durumun olmaması ve herhangi bir ısı değerlerinde değişmelerde sistem alarm vermektedir. Isı değerlerinde değişkenlik olduğu zaman ürünün bozulma ihtimali oluşması alarm sisteminin avantajını açıkça göstermektedir.

Hermetik Soğutma Cihazları, Dış ünite ve iç ünite ( Evaporatör ) olarak iki ayrı üründen imal edilir. Soğutma cihazları içerisinde kendi içinde gruplar olarak Split soğutma Cihazları olarak Endüstriyel Soğutma ve Merkezi Sistem Soğutma grupları olarak aslında üç bölüme ayrılır. Split Soğutma Soğutma Cihazlarında, Hermetik ve Scroll Kompresörlü olarak ikiye ayrılır.

Hermetik Kompresörlü Soğutma cihazları ile Scroll Kompresörlü Soğutma cihazları üretim, tasarım ve çalışma şartları aynıdır. Dış Ünite ve Evap Üretimi ( Ürün Ağacı ) arasındaki tek fark, Cihazda kullanılacak olan soğutma Kompresörüdür. Soğutma Kompresörü Hermetik-Scroll olarak müşterinin taleplerini ve çalışma şartlarına göre değişmektedir. Yapılan işin, cihazın çalışma aralıklarına göre farklılık gösterir.

Hermetik kompresörlü soğutma grupları üretimi fabrika çıkışından sonra kolay kurulum olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz montajı esnasında extra farklı bir işlem yapmaya gerek kalmadan profesyonel Soğutma elemanları montajı ile kullanımınıza sunulur.

Hermetik Kompresörlü soğutma cihazlarında +5 ( Soğuk Muhafaza Cihazı ) -18 ( Donmuş Muhafaza Cihazı )  Kapasitelere uygun şekilde tasarlanıp, doğru ekipmanlar ile üretimi yapılır. İstenilen kapasiteye göre üretimi gerçekleştirilen cihazlara ait fiyat bilgisi ve daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Scroll Soğutma Cihazları, Dış ünite ve iç ünite ( Evaporatör ) olarak iki ayrı üründen imal edilir. Soğutma cihazları içerisinde kendi içinde gruplar olarak Split soğutma Cihazları olarak Endüstriyel Soğutma ve Merkezi Sistem Soğutma grupları olarak aslında üç bölüme ayrılır. Split Soğutma Soğutma Cihazlarında, Hermetik ve Scroll Kompresörlü olarak ikiye ayrılır.

Scroll Kompresörlü Soğutma cihazları ile Hermetik Kompresörlü Soğutma cihazları üretim, tasarım ve çalışma şartları aynıdır. Dış Ünite ve Evap Üretimi ( Ürün Ağacı ) arasındaki tek fark, Cihazda kullanılacak olan soğutma Kompresörüdür. Soğutma Kompresörü Hermetik-Scroll olarak müşterinin taleplerini ve çalışma şartlarına göre değişmektedir. Yapılan işin, cihazın çalışma aralıklarına göre farklılık gösterir.

Scroll kompresörlü soğutma grupları üretimi fabrika çıkışından sonra kolay kurulum olacak şekilde tasarlanmıştır. Cihaz montajı esnasında extra farklı bir işlem yapmaya gerek kalmadan profesyonel Soğutma elemanları montajı ile kullanımınıza sunulur.

Scroll Kompresörlü soğutma cihazlarında +5 ( Soğuk Muhafaza Cihazı ) -18 ( Donmuş Muhafaza Cihazı )  Kapasitelere uygun şekilde tasarlanıp, doğru ekipmanlar ile üretimi yapılır. İstenilen kapasiteye göre üretimi gerçekleştirilen cihazlara ait fiyat bilgisi ve daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.