ArabicDutchEnglishGermanRussianTurkish

EST SoğutmaHAKKIMIZDA

Çeşitlenen ve büyüyen sanayi üretimi içinde 25 Yıllık tecrübemiz ile endüstriyel soğutma sistemleri sektöründe hizmet veren EST Soğutma, yarattığı ürün çeşitleri ile ihracata ve istihdama katkı sağlayan, büyük bir kuruluştur.

Tarım ve gıda ile turizm gibi bir şekilde gıda sektörü ile ilişkili iş kollarında sağlıklı ürün depolama her zaman için büyük önem taşır. Depolanacak ürün zarar görmemeli, adeta hasat edildiği günün tazeliğini korumalıdır. İşte bu yüzden kaliteli soğutma sistemlerine ihtiyaç duyulur.

İlgili alanlara yönelik üretimin süregelen aşamalarında soğutma sistemlerinin projelendirilme, montaj, taahhüt, yapım, satış ve satış sonrası bakım işleri, sürekli gelişen bir hizmet olarak firmamız tarafından sunulmaktadır. Özellikle üretim aşamalarında yapılan geliştirme (inovasyon) çalışmaları teknolojideki hızlı gelişmeleri ürünlerimize yansıtmaktadır.

Hizmet sektörünün diğer koşulları olan müşteri memnuniyeti, ihtiyaca göre ürün üretme, minimum işletme gideri ile maksimum verimi elde edebilme gibi unsurlar da her zaman profesyonel iş anlayışımız içindedir.

EST Soğutma olarak ürünlerini ihraç eden ve ülke ekonomisine katkı sağlayan kuruluşlar arasında yer almaktan gururluyuz.

Katma değer üretebilen ürünlerimiz Bu ülkeler içinde Avrupa’da İngiltere, İsviçre, Romanya, Makedonya, Hollanda, Danimarka, Almanya, Cezayir, Suudi Arabistan, Kenya, Senegal, Mısır, Tunus, Libya, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan, Tacikistan ve Türkmenistan ülkelerine satılmaktadır.

EST Soğutma Ürünleri

EST Soğutma ürünleri hangileridir şeklinde sorulacak soruyu genel olarak şöyle yanıtlıyoruz;

 • Atmosfer kontrollü odalar,
 • Soğuk muhafaza odaları,
 • Şoklama odaları,
 • Hızlı soğutma üniteleri,
 • Donmuş malzeme muhafaza odaları,
 • Sarartma Sistemleri,
 • Nem kontrol üniteleri,
 • Yarı hermetik, scroll ve vidalı çeşitleri kapsayan merkezi sistem soğutma grupları
 • Endüstriyel büyüklükte soğuk hava depoları imalatı faaliyet alanlarımız içindedir.

Ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgileri içeren kataloğumuz hem internet sitemizde hem de basılı yayın materyali biçiminde incelenebilir.

Bu katalog aynı zamanda firmamızın gücünü de gösteren ve her zaman gurur duyduğumuz bir belgedir.

Örneğin üretimimiz içinde yer alan atmosfer kontrollü soğuk odaların sağladığı avantajlar ya da atmosfer kontrollü soğuk depo kapılarının teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgileri bu katalogda görebilirsiniz. Kullanıcı gerekli olan özellikleri ilk aşamada bu katalogda bulabilir.

EST Endüstriyel SoğutmaÜretim

Endüstriyel soğutma sistemleri alanında üretim yapan firmamız 1994 yılından beri hizmet veriyor ve ihracatçı firma olmanın da gücünü taşıyor.

Yenilikçilik, yüksek kalite, müşteri memnuniyetine öncelik vermek, ürün çeşitliliğini sağlamak, takım çalışması ve çevre bilinci temelinde doğa dostu ürünler yaratmak ve her zaman için uygun fiyat prensipleri ile çalışan firmamız dünya çapında bir marka olmayı hedeflemektedir.

Est Soğutma SistemleriProjelerimiz ve Proje Yönetimi

Üretim süreci müşterilerimizin de dâhil olduğu proje çizimleri ile başlar. Proje yönetiminde temel hedefimiz her zaman için en verimli sonuca ulaşmaktır. Soğuk depo amaçlı kullanılacak alanda yaşanabilecek sorunları önceden düşünüp kurguyu olabilecek en sağlıklı şekilde hazırlamak proje mühendislerimizin işidir.

Saklanacak ürünün özelliği, kullanılacak alanın büyüklüğü, deponun yerleşimi, maliyetlerin en aza indirgenmesi, soğutmada kullanılacak teknik, ulaşım imkanı gibi düşünülecek temel konuların içinde müşterinin işinin büyüme hızı bile eklenmektedir. Oluşacak kapasite artışı projelerde göz önünde tutulan bir noktadır.

Bu özel soğutma ve saklama mekanları;

 • Split soğutma sistemleri
 • Endüstriyel soğutma sistemleri
 • Merkezi soğutma sistemleri
 • Şoklama üniteleri olarak gruplanan teknik sistemler ile çalışmaktadırlar.

Hangi sistemin kullanılacağı işin kapasitesine ve durumuna bağlı olarak belirlenmektedir. Örneğin endüstriyel soğutma sistemi 7,3 ile 95 kW aralığında bir soğutma kapasitesi sağlarken split soğutma sistemlerinin 0,6 ile 23 kW bandında bir soğuk ortam yaratma kapasitesi vardır. Ya da şoklama cihazları için depo içinde ayrı bölümler oluşturulur. Bütün bu hususlar daha işin başında, projelendirme aşamasında belli olur ve müşterinin istekleri doğrultusunda karara bağlanır.

EST Soğutma SistemleriÜrünlerimiz

Biz, müşterilerimizin beklentilerini alarak soğuk hava depoları ile ilgili projeler üretiriz.

Bizler, soğuk hava depoları, atmosfer kontrollü depolar, endüstriyel soğutma sistemleri, lojistik depolarla ilgili anahtar teslimi projeleri üstleniriz. Endüstriyel soğutma konusunda, pazarda lider firmalardan biri olduğumuzu söyleyebiliriz.

Sonuç olarak tüm bu unsurlar düşünülerek tasarlanmış ve ihtiyaca göre şekillenmiş;

 • Atmosfer kontrollü soğuk odalar,
 • Et ve et ürünleri tesisleri,
 • Süt ve süt ürünleri tesisleri,
 • Meyve ve sebze saklayan soğuk odalar,
 • Muz muhafaza ve sarartma sistemleri gibi spesifik çözümler,
 • Donmuş gıda saklayan soğuk odalar,
 • Balık işleme ve şoklama tesisleri,
 • Patates ve soğan soğuk muhafaza depoları,
 • Büyük çaplı lojistik depo sistemleri ortaya çıkmaktadır.

Özetle; proje hayata geçtiğinde ortada soğuk havanın kontrol edilebildiği, depolamaya uygun bir tesis EST Soğutma kalitesiyle yaratılmaktadır.

Atmosfer KontrollüSoğuk Hava Depoları

Ürün grubumuz içinde yer alan atmosfer kontrollü soğuk hava depoları fonksiyonellik ve verimlilik açısından öne çıkıyor. Çünkü ülkemizde pek çok tarım ürünü uygun şartlarda saklanamadığı için heba oluyor.

Atmosfer kontrollü soğuk hava depoları ya da kısa söylemle AK/ ADO (Atmosphere Controlled Depot) depolama teknolojisini üst düzeylere çıkan bir sistem olarak bu kaybın önüne geçecektir.

Kimyasal veya benzeri malzemenin kullanılmadığı bu depolar gerekli olan soğuk havanın teknoloji ile yaratıldığı ve kontrol altında tutulabildiği yerlerdir. Bu depolar sayesinde ürünün kalitesi hasat günü tazeliğinde kalmaktadır.

Örneğin bir meyve suyu üretim tesisi için atmosfer kontrollü soğuk hava deposu işlenecek meyvelerin sağlıklı bir şekilde saklanabileceği ideal bir yerdir. Bütün tarım ürünleri için de aynı şeyi söyleyebiliriz.

Balık işleme tesisleri, et ve süt üzerine gıda üreten firmalar da atmosfer kontrollü soğuk hava depoları ile saklama ve üretim kalitelerini artırmaktadırlar. (Ürünün saklanma süresi ise ayrı bir uzmanlık alanıdır ve gıda mühendisliği kapsamına girer.)

Soğuk hava depolarında saklanan ürünler dendiği zaman akla gelen ilk ürün ise tabii ki herkesçe sevilen ve bütün sağlıklı beslenme reçetelerinde adı geçen elmadır.

Fakat akla gelen bütün meyveler, sebzeler ve son yıllarda kullanımı artan tropik meyveler uzun ömürlü olarak bu depolarda saklanabilmektedir.

Est SoğutmaSoğuk Hava Panelleri

EST Soğutma tarafından üretilen 200 mm. kalınlığındaki soğuk hava panelleri ise ürün grubu içinde yer alan bir başka fonksiyonel çeşittir. Yerleştirilen yüzeydeki yoğunlaşmayı engeller ve hava geçirmez.

Gıda güvenliği standartlarına uygun malzeme ile kaplanmışlardır. Bu paneller;

 • Sebze ve meyve işleme tesislerinde,
 • Kümes ve deniz hayvanları işleme tesislerinde,
 • Hayvan kesim ve et işleme tesislerinde,
 • Süt işleme ve dondurma üretiminde ve
 • Patates ve soğan saklamak için soğuk muhafaza deposu oluşturmada kullanılabilir. Hedeflenen gıda ve hijyen emniyeti bu paneller ile uzun süreli olarak sağlanmaktadır.

Ayrıca;

 • Menteşeli, lastikli veya kayar model, eşikli veya eşiksiz, anahtarlı veya uzaktan kumandalı soğuk oda kapıları,
 • Araç ile depo arasında bağlantıyı sağlayan yükleme rampası ve körüğü,
 • Seksiyonel kapı gibi diğer ürünlerimiz ise tasarımları destekleyen ve kullanım kolaylığı sağlayan yan ürünler olarak üretim portföyümüz iç Seksiyonel kapı geniş depolama alanlarında hızlı geçişi sağlayan, ısı ve toz yalıtımı yapan, gözetleme ve aydınlatma amaçlı pencere ile imal edilmiş, otomatik kapı sistemidir.

Uzaktan İzleme ve KontrolOtomasyon Sistemleri

Sözü geçen bütün bu depolama alanlarını uzaktan kontrol denen otomasyon sistemleri ile kontrol altına alabilirsiniz.

Arzu edildiği takdirde, başka bir ülkeden dahi olsa, uzaktan izlemeye, kontrole ve verileri değiştirmeye imkan veren bu elektronik sistemi de depolama alanına kurmaktayız.

EST Soğutma, soğutma sistemlerinin tüm basamaklarını en etkin biçimde kullanmak isteyenlere özel çözümler üretmektedir.

Est SoğutmaServislerimiz

Endüstriyel üretim sektöründe faaliyet gösteren EST Soğutma endüstriyel soğutma sistemleri üretim, tasarım, satış sonrası servis ve bakım ağı ile hizmetinizdedir.

İhtiyaç duyulduğunda 7/24 teknik destek için bizi arayabilirsiniz. Mobilize bakım ekiplerimiz, tüm Türkiye genelinde, en geç dört saat içinde arızalara müdahale edebilirler. Kesintisiz çalışan tüm sistemler gibi soğutma sistemleri de periyodik bakım ve kontrolden geçirilmelidir. EST Soğutma servis ağı bu gerekli bakım işlemini gerçekleştirmek için de satış sonrası desteği olarak, müşterilerinin yanındadır.

EST SoğutmaServis Ağı

Ülkemizde ve dünyada ürünleri güvenle kullanılan EST Soğutma olarak işlerimizin çoğunun İzmir, Bursa, Mersin ve Adana ağırlıklı olduğunu eklemek isteriz. Antalya merkezli bir endüstriyel ürün imalatçısı olarak öncelikle çevre illerde, üstelik yurdumuzun üretim yapabilen ilerinde adımızın geçmesi gayet doğaldır.

Endüstriyel üretim ve turizm sektörlerine Akdeniz Bölgesi’nin bereketli topraklarından gelen tarım ürünlerinin gerektiği gibi saklanmasını yani tarım sektörünü de ekliyoruz. Böylece güneyin en büyük soğuk hava sistemleri üreticisi ve soğuk hava deposu kurucusu olarak faaliyetteyiz. Bütün bu hizmet ağımız aynı zamanda teknik servis hizmetimiz ile desteklenmektedir.

Yurt İçi ve Yurt DışıServis Hizmetlerimiz

EST Soğutma olarak gurur duyduğumuz diğer bir husus ihracatçı firma olmamızdır. Yurt dışında yaptığımız anahtar teslim yapılan projelerde 25 yılımızın iş tecrübesi var. Bugün için CE ve AB standartlarındaki ürünlerimiz yurt dışında satılmakta ve katma değer yaratan mamuller olarak ülke ekonomisine döviz kazandırmaktadır.

Bu ülkeler içinde Avrupa’da İngiltere, İsviçre, Romanya, Makedonya, Hollanda, Danimarka, Almanya, Cezayir, Suudi Arabistan, Kenya, Senegal, Mısır, Tunus, Libya, Ukrayna, Bulgaristan, Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan, Tacikistan ve Türkmenistan sayılabilir

Ayrıca dünyanın diğer bölgelerinde olan Rusya, Suudi Arabistan, Panama, Irak gibi ülkelerde de adımız var. İhracat hacmimizi genişletmek ve dünya çapında lider bir marka olmak hedefimizdir.

Yurt dışında olan müşterilerimiz de tabii ki kesintisiz servis ve teknik destek ağımız içindedir. EST Soğutma olarak yurt dışına hem ürün hem güven ihraç etmekteyiz.

Yurt içinde ağırlıklı olarak Güney illerinde faaliyette olan EST Soğutma’nın geniş servis ağı içinde kendisine bağlı diğer yan şirketler de çözüm ortağı olarak yer almaktadır. Bu çözüm ortaklarımız ile teknik destek hizmetlerimiz kesintisiz biçimde sürdürülmektedir.

EST Soğutma ÜrünleriPek Çok Ülkede İhraç Ediliyor

Eğer split tip soğutma ürünleri, endüstriyel tip soğutma üniteleri, yarı hermetik merkezi sistem soğutma, vidalı merkezi sitem soğutma ürünleri, şoklama cihazları, atmosfer kontrollü soğuk odalar, nemlendirme üniteleri, soğuk hava deposu üflemeli hava perdesi, soğuk hava deposu kapıları, soğuk depo panelleri, soğuk depo basınç denge valfi, scroll tip merkezi sistem soğutma üniteleri ve bunların otomasyonu ile uzaktan kontrolü gibi endüstriyel ürünlere ihtiyacınız varsa yurt içi veya yurt dışından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soğuk havanın dayanıklılık sağlayan doğal gücünü sizin için de projelendirebilir ve işinize her zaman destek sağlayabiliriz.

EST Soğutmaİletişim

Firmamız EST Endüstriyel Soğutma Tekonolojileri Ltd. Şti. Telefon ve e-posta iletişimi üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. Telefonlarımız 0 216 995 06 96 şeklindedir. Resmi internet sitemiz olan www.estsogutma.com sayfalarında firmamız ve ürünlerimiz hakkında çok daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.  Ayrıca [email protected] e posta formatı da sizi bize ulaştıracaktır.

Sitemiz sayfalarını incelediğinizde ülkemizin pek çok seçkin markasının teknik destekçisi olarak firmamızın adını göreceksiniz. Gıda ve içecek sektöründe herkesin tanıdığı pek çok isim soğuk hava saklama depoları olarak bizim ürünlerimizi kullanmaktadır. Turizm sektöründe yer alan çok sayıda otelin gıda stoklamasında da soğuk hava odalarımız güvenilir ve hijyenik depo alanı olarak seçilmiştir. Referanslarımız firmamızın gurur kaynaklarıdır.

Bizimle çalışan değerli müşterilerimizin ve bizimle çalışmayı düşünen değerli aday müşterilerimizin 7/24 hizmetinde olmak çalışma prensiplerimiz içinde başta gelmektedir.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın
Küçükbakkalköy Mh. Rüya Sk. 12-35 Vogue Business Center K:8 Ataşehir / İstanbul
SOĞUK DEPO, SOĞUK ODA VE ENDÜSTRİYEL SOĞUTMA SİSTEMLERİ KATALOĞUMUZ
Download