ArabicDutchEnglishGermanRussianTurkish

ŞOKLAMA ( DONMUŞ ) SOGUK DEPO CİHAZLARI

Gıda sektöründe gıda depolama seçeneklerinden biri olan şoklama üniteleri soğuk hava kullanıp hızlı soğutma ve dondurma işlemini gerçekleştirir. Çabuk bozulabilen ve uzun süre kullanılmayacak ürünleri dayanıklı hale getirirken tazeliklerinin de sürdürülmesi hedeflenir Bunun için ürünün dışından başlayarak çekirdeğe doğru -40 derecede şoklaması yapılır.

Endüstriyel soğuk depo cihazları gıda güvenliği standartlarına uygun bir depolama yapılması için birçok sektörde gereklidir. Ürün üzerinden yüksek hızda soğuk hava geçirmek suretiyle yapılan şoklama, dış cidardan çekirdeğe doğru uygulanır. Böylece ürün kısa sürede donar. Şoklama cihazları maksimum dondurmayı en kısa sürede yapmalıdır. Gıdanın güvenilir biçimde donması, dayanıklılığın artması ve taze kalması için şarttır.

Çevre dostu ve enerji tasarruflu olan soğuk depo üniteleri ürüne bağlı olarak değişik sürelerde yapılır. Ürünün kalınlığı, hava akış hızı gibi etkenler şoklama sürecini etkilemektedir. +50 dereceye kadar sıcaklıklarda çalışan şoklama üniteleri ürünlerin özelliklerini bozmadan hızlı biçimde dondurur. Garantili olarak satılan ve doğa dostu olan tüm ürünlerimiz, yurt dışına ihraç edilen, standartlara uygun üretilen cihazlardır.

(-40) Şoklama Ünitelerinin Kullanım Alanları

Gıda üretim tesisleri meyve ve sebze gibi çabuk bozulabilen yiyecekler başta olmak üzere, balık, tavuk, süt ürünleri gibi çok sayıda dondurulmuş gıdanın saklanmasını kolaylaştırmak için soğuk depo üniteleri demirbaşı olan bu cihazları tercih eder. Standart olarak 30 ila 5500 kilo arasında 12-24 saat içinde şoklama yapabilen cihazlar, dondurulmuş gıda sektörünün temelidir.

Balıkçılar, Kasaplar, Çiçekçiler, Süpermarketler, Gıda üretim tesisleri, Gıda paketleme ve işleme tesisleri,Fabrikalar gibi gıda sektörüyle ilgili olan tüm işletmelerde şoklama üniteleri tercih edilmektedir.

(-40) Şoklama Üniteleri Modelleri

EST şok soğutma cihazları, depolama sürecinde -18 ve -25 derecede bekletilecek ürünleri -40 derecede soğutmaya yarar.

Gıdanın yapısı ve özellikleri bozulmadan, dayanıklılığının artması için dondurulması gerekir. Belirli bir kapasitesi olan ve 30 kilodan 5500 kiloya kadar soğutma yapabilen şok soğutma cihazları çit kademeli yarı hermetik kompresör kullanılarak üretilmektedir.

Ürünün tercih edildiği sektöre uygun üretim yapılması, özel tasarım yapılarak üretilmesi mümkündür.

-40 Şoklama Cihazı Özellikleri

Gıda güvenliği söz konusu olduğundan dondurulmuş ürünlerin soğuk hava depolarında saklanabilmesi için öncelikle şok soğutma işleminden geçirilmesi gerekir. Bunun için yüksek hızda  dıştan başlayan ve çekirdek kısmına doğru ilerleyen bir şekilde soğutma yapılması gerekir.

Mümkün olan en hızlı şekilde donma işlemi yapılan cihazların özellikleri ürünün çeşidine uygun dondurma işlemi gerçekleşeceği için çok önemlidir. -40 şoklama cihazları özellikleri aşağıda belirlenmiştir.

Vidalı kompresörlü ve yarı hermetik soğutmalı kondensere sahiptir

Uzaktan kumandayla çalışırlar

Üç farklı dış hava şartına karşı dayanıklı ürünlerdir

İç ve dış üniteler azot şarjlı biçimde teslim edilmektedir

Evaporatör dizaynı kapasiteye uygun üretilmektedir. İhtiyaca göre evapratörün tavanda ya da yerde bulunması istenebilir

Montaja hazır olarak sevk edilmektedir

Elektrostatik boya yapılmış kabini çelik galvanizden üretilmiştir.

Şoklama yapılacak ürünün kalınlığı şoklama süresini etkilemektedir. Mümkün olan boyutlara getirilmiş ürünlerin standartlara uygun paketlenmesi şoklama süresini hızlandırır

Ürünün modeline göre değişiklik gösteren özellikleri vardır. Bunlar; termik manyetik şalter, kontaktör, faz koruma röleleri, Karter ısıtıcısı, likit tankı, kurutucu filtre, bakır boru alüminyum kondanser, gözetleme camı, çek valf, yağ filtresi, yağ ayırıcı, ses izolasyonu, yağ deposu, elektronik fan hız kontrolü gibi çok sayıda özellik eklenerek değiştirilebilir.

-40 şoklama cihazı işinize uygun üretilir. Kullanım alanı ve kapasiteye göre tercih edilen özellikler eklenip çıkarılabilir. Cihazın amacı, enerji tasarrufu ve HACCP standartlarına uygun olarak gıdaların dondurulmasını sağlamaktır. Bu noktada mekanın büyüklüğü, soğutma kapasitesi ve sıklığı model seçiminde belirleyici olacaktır.

Son yıllarda hızla artan ve dondurulmuş gıda taleplerine karşılık verilmesi için çok sayıda endüstriyel ürün üretilmektedir. Endüstriyel şoklama cihazları gıdanın ilk kalitesinin sürdürülmesini sağlar. Bu yüzden hemen bozulmasını önleyerek en iyi biçimde donmasını hedefler.

Nem kaybını minimize edecek şekilde dondurulan ürün, çözüldüğünde ilk günkü tazeliğini koruyacak şekilde tüketiciyle buluşur.

Dünya standartlarına uygun biçimde üretlen şoklama cihazları, kolay teknik servis ve bakım olacağı düşünülerek üretilmiştir. Uzun yıllar kullanılabilecek olan bu ürünler, gıda endüstrisinin en temel taşlarından biri olarak EST soğutma cihazları kategorisinden temin edilebilir.

-40 Şoklama Cihaz Standartları

EST Soğutma, -40 şoklama cihaz standartları konusunda siparişe özel üretim yaparak dünya standartlarına uygun hareket etmektedir. İsteğe bağlı olarak düşük devir, sessiz fan gibi özelliklerin eklenmesi, soğutma kapasiteleri cihazın özelliğine göre değişmektedir.

-40 Donmuş Depo Standartları

Donmuş depo standartları doğrultusunda üretim yapan EST Soğutma, tüm dünyaya ihraç edilen ürünlerinde her türlü detayı düşünmüştür. Sipariş üzerine üretilen modellerde isteğe uygun değişiklik yapılmakla birlikte, bazı standartlar uluslararası kalite sağlanması açısından her üründe aynı biçimde gerçekleşmiştir.

Dünya standartlarına uygun üretim

Kolay kurulum ve montaj

Defrost süre aralıklarının uzatılıp enerji tasarrufunun artması

HACCP standartlarına uygunluk

Kaliteli ve güvenilir ekipmanlar

Dış kabinlerin bakımının kolay yapılması

Uluslararası standartlara uygun verimlilikte çalışma

-18/-22 derece muhafaza sıcaklığı

Deponun tavan, zemin ve duvar kısmının poliüretan dolgusu olan panellerden oluşturulması gerekir. Büyük metrekareli alanlarda XPS zemin izolasyonu sağlanır

Paneller birbirine gelmeli olan erkek-dişi sistemlerle kilitlenebilir, istenildiği zaman çıkarılabilir

Odadaki zemin hijyenik ve kaymaya karşı özel bir dayanıklılığa sahiptir. Plywood kaplaması yapılmıştır ve zemin paneli kullanılmıştır

Soğuğa dayanıklı özel armatürler standart olarak kullanılmıştır

İki sac arasında 42 kg yoğunlukta poliüretan dolgu yapılmıştır

Donmuş depo kapıları menteşeli tiptir, istek üzerine sürgülü tip kapılar tercih edilebilir. Boyutlar 90×190 ve 200×250 cm olarak tasarlanmıştır.

Hijyen standartlarına uygun malzemeler kullanılmaktadır

-40 Donmuş Depo Fiyatları

Sipariş üzerine istenilen özellikle üretilen -40 donmuş depo fiyatları için teklif almanız gerekmektedir. Soğutulacak ürünler, kapasite ve mekanın özellikleri için en doğru seçimin yapılmasını sağlayan firmamız sizin için en uygun teklifi verecektir.

Soğutma kapasitesi, soğuk hava deposunun ek özellikleri ve profiller istek üzerine değiştirilebilir. Buna göre fiyatlar belirleyici olduğu için her ürün için farklı bir liste yapılması söz konusudur. Kaliteli ve uzun yıllar kullanacağınız bu depoları satın almak iyi bir yatırım olacaktır. Fiyatlar KDV hariç olarak verilmekte olup, nakliye, montaj ve yol giderleri de eklenerek size net bir fiyat verilecektir. Opsiyonel ve zorunlu özellikler, kapı sistemi, raflar ve diğer özellikler fiyat konusunda belirleyici olacaktır.

Donmuş muhafaza depoları ve soğutma grupları için en doğru seçimlerin yapılmasını sağlayan uzmanlarımızla görüşerek teklif alabilirsiniz. Uzmanlarımız keşif yaparak ön siparişiniz için detayları sunacak, ihtiyacınız uygun olan ünitenin üretilmesi ve montajı konusunda bilgilenmenizi sağlayacaktır. Sipariş verdiğinizde ise üretime geçilerek mekanınıza özel olan soğuk depo ünitesi tamamlanacaktır.

Damlama suyu gideri, çelik konstrüksiyon işleri ve sehpa gibi ek ürünler teklifinize dahil edilebilir. Farklı soğutma kapasitesi olan donmuş depo fiyatları için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek teklif alabilirsiniz.