ArabicDutchEnglishGermanRussianTurkish

SOGUK DEPO EVAPORATÖRÜ ( IC UNITE )

Soğuk hava evaporatörü iç ünitesi defrost ısıtıcılar, fan motorları ve genleşme vanaları monte edilmiş biçimde üretilmektedir.

Soğutma sistemlerinde buharlaştırmanın bir diğer ismi soğuk hava evaporatörü olmuştur. Bu cihazlar, soğutucu akışkanın sıvı şeklinde girip gaz olarak çıkmasını sağlar. Yani evaporatör aslında soğutma sistemimizin merkezidir.

Bu sitem ısıyı soğutulan maddeden soğurarak, kaynamaya başlar. Böylece tüm sistemin temel amacı olan soğutma gerçekleşir. Farklı özellikleri olan ve kararlı bir biçimde çalışan soğuk hava evaporatörleri  iklimlendirme cihazlarının da vazgeçilmez birer parçasıdır. Bu yüzden kullanım alanlarının geniş olduğu bilinmelidir.

Soğutma depolarında kullanılan soğuk hava evaporatörü de gıdanın hızlı biçimde soğuması ve soğuk ısısın devam etmesi içindir. İç ünitenin kaliteli ve kararlı bir modelden yana seçilmesi, soğutma ünitesinin de mükemmel biçimde çalışmasını sağlar. Her mevsim güvenle kullanılan ve sorunsuz bir sistemle çalışan şok soğutma ünitelerinde de evaporatör kullanımı önemlidir.

Evaporatör Çeşitleri

Müşterinin ihtiyacına cevap veren evaporatörler kullanım açısından farklılık göstermektedir.

Seri akış sağlanması için raflar halinde monte edilen evaporatör çeşitleri soğutmanın maksimum düzeyde sağlanması için ünitenin tipine göre değişmektedir.

Seri bir soğuk hava akışı sağlayacak sistemlerin sizin için hangisi olduğunu tespit etmek üzere firmamız uzmanları keşif yaparak en iyi ürünün bulunmasını sağlayacaktır.

Yatık, dik ve tavan tip evaporatör çeşitleri, kullanım amacınıza göre tercih edeceğiniz tipler arasındadır.

Soğuk Depo Evaporatörleri seçiminde, İşi Profesyonellere bırakın. Her Alanın ve kullanım detaylarına göre istenilen kapasiteyi yakalamak için iki fanlı yada çok fanlı özel sistemler ile projenize en uygun Evaporatörü seçeriz.

Doğru seçilen Evaporatörler ( iç Üniteler ) Cihazı yormamakla beraber, elektrik  sarfiyatında da kazançlı çıkmanızı sağlar. Soğuk Depo cihazı bir bütün halinde en verimli şekilde performansını yakalamış olursunuz.

Endüstriyel soğuk hava depolarında yatık tip soğuk hava evaporatör çeşitleri, küçük, orta ve büyük kapasitelerde kullanılabilen ürünlerdir. Korozif etkilere maruz kalan ve bu etkilerden kurtulmak için boyama ve dizayn açısından özel tasarlanan ürünleri, 4, 6, 8, 10 ve 12 mm hatveli olarak farklı seri üretimlerle üretmek mümkün olmaktadır.

Bu tip evaporatörleri tercih ettiğinizde, kolay ve bakım ve montaj dışında birçok avantaj elde edilir. Şekli nedeniyle soğutmayı deponun tüm alanına yayar. Böylece tüm rafların kolayca soğuması mümkün olur.

Yatık Tip Soğuk Depo Evaporatörlerin Avantajları

 • Yüksek verimlilik
 • Düşük enerji kapasitesi
 • Duvar ve tavana monte imkanı
 • Standartlara uygun üretim
 • Dış ortama dayanıklı kabin
 • Güvenilir ve kaliteli ekipman kullanımı
 • Geniş seçim aralığı sayesinde ihtiyaca uygun seçim yapma imkanıdır.

Ürünün teknik özelliklerine gelecek olursak, ondüleli finler, düşük devir fanlar, elektrostatik boyalı galvaniz kabinler, elektronik expansion valf uygulamalar dikkat çekmektedir. İsteğe bağlı olarak paslanmaz çelik kasadan üretilebilmektedir.

Yatık olması nedeniyle soğutma sürecinin sorunsuz biçimde gerçekleşmesi mümkün olur. Yatık soğuk hava depo evaporatörleri keşif sonrası işletmenin amacına uygun şekilde üretilmektedir.

Kullanılacak soğuk hava deposunun hacmine göre belirlenen dik tip soğuk depo evaporatör çeşitleri, son derece etkin soğutucu ürünlerdir. Farklı fan çeşitlerine göre ihtiyaca uygun soğutma süreçlerini üreten firmamız, raflı dizaynlar için bu modeli önermektedir.

Farklı özellikleri bulunan ve 5 farklı seri halinde üretilen yapılan bu sistemler uygulama alanında hem şık görünür hem de dekoratif bir görüntü sağlar.

R-404 A kapasitesinde çalışan ürünler, küçük, orta ve büyük işletmeler için uygundur.

 • İhtiyaca uygun geniş seçim aralığı
 • Standartlara uygun üretim
 • Yüksek verimlilik
 • Dış ortama kapalı dayanıklı kabin
 • Minimum gürültü önleme sistemi
 • Duvar ve tavana montaj imkanı
 • Kolay bakım ve montaj ürünün avantajları arasındadır.

Açılır taban ve paslanmaz çelik kasa özelliği nedeniyle ondüleli fin aralıkları bulunan ürünler düşük devir fanlarla maksimum etki sağlayarak çevre dostu bir çalışma sistemine sahiptir.

Elektronik expansion valf uygulaması ve rezistansla kullanılan bu ürünler şoklama modellerinde tava ve drenaj rezistansına sahiptir. Dik tip soğuk depo evaporatör çeşitleri özel siparişle üretilen ürünlerdir.

Köşeler için uygun ve tavan tip soğuk hava depo evaporatör çeşitleri, değişik tiplerde kullanılan sistemlerle tasarlanır. Tavandan akım gerçekleştirilen bu ürünler tek ve çift fanlarla çalışır.

Küçük ve orta soğutma kapasitesi olan ürünler kasaplar, küçük üretim tesisleri gibi alanlar için uygundur. SC1, SC2, SC4 şartları için uygun olan kullanımlar B ve F sınıfı izolasyon sınıfına sahiptir.

 • Yüksek verim sağlayan alüminyum finler
 • ½ bakır borular
 • 35 barlık yüksek test basınçları
 • Azot basımı
 • Bilgisayar programlarıyla tasarım
 • R 404A, R507A ve R 134A gazlarıyla uyumlu çalışma özellikleri vardır.

Köşeler ve ara kısımlar için özel olarak dizayn edilen bu sistemler, aksesuar alternatifleriyle kullanıcıya pratik çözümler sunmak adına hizmet vermektedir. Seri üretim ve işçilik ile en kısa sürede teslim edilen ürünler bakım talimatına uygun olarak tasarlanmıştır.

Tavan tip soğuk hava depo evaporatör ürünleri kalite ve dayanıklılık açısından da iyidir. İşletme maliyetleri ve ilk yatırım giderlerini düşüren bir performans gösteren ürün, CE ve GOST sertifikalarına sahip olarak üretilmektedir.