ArabicDutchEnglishGermanRussianTurkish

SEKSİYONEL KAPI

Çevrede yer kaybını önleyen endüstriyel seksiyon kapı çeşitleri, dikey olarak hareket ettiği için soğuk hava depolarında da sık kullanılır. Kapı panelleri yatay ve dikey biçimde çatıya paralel olarak konumlanır. Böylece hava akımının engellenmesini sağlar.

Soğuk hava depolarında önemli olan basınç ve sıcaklık kontrolünün sağlanması için kapı tercihinin seksiyonel kapılardan yana yapılması gerekir. Seksiyonel kapı, hızlı ve görüntü kirliliğine engel özelliğiyle hava kirliliğinin de önüne geçer.

Bu da hijyenin önemli olduğu soğuk hava depolarında en önemli detaylarından biridir. Dayanıklı, uzun ömürlü, ses yalıtımı sağlayan ve dışardaki insanları rahatsız edecek kirliliğe neden olmayan endüstriyel seksiyonel kapı çeşitleri kolay montajı ve sessiz çalışması nedeniyle alanın yapısına da uygundur.

Aksam ve parçaları kolay değişen ve pencere sistemlerinin açılarak çalışma ortamını aydınlatmayı sağlayan seksiyon kapılar soğuk hava depolarında en ideal kapı türleri arasındadır. Panel kapıya servis kapısı da eklenerek personellerin giriş çıkışını kolaylaştıran sistemlerle üretilen kapılar, yer kaybı sağlamaz. Böylece kapının net açılımı tamamen sağlanmış olur.

ENDÜSTRİYEL KÖRÜK SİSTEMİ

Endüstriyel körük sistemi endüstriyel soğuk hava depoları için geliştirilen hava süspansiyonunun sağlanmasını destekler. Sarsıntı ve titremelerin önüne geçmeye yardımcı olan bu sistemler sayesinde hava akımının dengesi sağlanır.

Böylece seksiyonel kapının bileşenlerinden biri olan körük sayesinde yükleme ve boşaltma yapılırken de hava, basınç ve sıcaklık dengesi korunmuş olur. Bir diğer parça olan rampa sistemi de körük sistemine uygun olarak üretilerek sisteme eklenir.

Yükleme körükleri sayesinde, ısı ve enerji tasarrufunun sağlanmasının yanında, hızlı yükleme, hijyen ve kolay yük boşaltma işleri yapılır. Yüklemenin yapıldığı araca bağlantı sağlanan körükler, korunaklı bir biçimde kolayca monte edilir.

Zaman ve iş gücü kaybı yaşanmadan deponun yüklenip boşalması hızlanır. Demonte olarak teslim edilen sistemler için istenirse montaj da yapılabilir. Endüstriyel körük sistemi iyi bir soğuk hava deposu için gereklidir.

Bir ya da birden çok kullanılabilir, kullanımı ise son derece pratiktir. Sistemin kurulması için uygun rampa çeşitlerinin de kullanılması gerekir. Böylece sirkülasyon sorunsuz bir şekilde işleyerek, deponun giriş çıkış alanları da oluşturulur.

ENDÜSTRİYEL RAMPA SİSTEMİ

Endüstriyel soğutma depolarında kullanılan kapılara eklenen körük, endüstriyel rampa sistemi ile tamamlanır. Forkliftin kolayca çıkmasını sağlayan rampa, kapının özelliğine göre körüğe uygun biçimde üretilmektedir.

Soğuk hava deposuna sevkiyat yapılırken işi kolaylaştıran birçok yol vardır. Özel tasarım olarak üretilen ve süpermarketler, restoranlar ve benzer alanlarda kullanılan depo girişlerinde körük ve rampanın kullanılması kolaylık sağlar. Bu yüzden market zincirlerinin depolarında sıklıkla seksiyonel kapılara tamamlayıcı olarak rampa ve körük sistemleri kullanılır.

Fabrika seviyesi ve nakliye seviyesini eşitlemek için kullanılan bu sistemler, hızlı yükleme ve boşaltma, ısı ve enerji tasarrufu, hijyen ve zaman tasarrufu sağlar. İnşaat sırasında çukur kısma yerleştirilen rampalar, çukurun doğru ölçülerde hazırlanmasıyla mükemmel bir konuma ulaşır. Bu sistemden en iyi sonucu almak için, uzman personellerimiz ve teknik ekibimiz proje desteği vererek doğru çözümleri sunar.

Satış öncesi ve sonrası destek alabileceğiniz proje bazlı çözümlerle endüstriyel rampa sistemleri en iyi şekilde tasarlanır. Kullanım amacına göre tek ya da çok girişli kapılar sisteme eklenerek, ısı ve basınç kaybı yaşanmadan giriş çıkış işlemlerine çözüm bulunur.

MANUEL RAMPA SİSTEMİ

Çok ve yan yana kapının önünde kullanılan mekanik rampa sistemi, dayanıklı olması ve yüklemeyi kolaylaştırması açısından son derece pratik bir çözümdür. Depo, fabrika ve yükleme alanlarındaki beton sahanlıklara monte edilen mekanik sistemler, yer kaplamazlar.

Sistem olarak yay ve hidrolik piston ağırlık dengeleme özelliği olduğu için istenildiğinde katlanabilir raylı sisteme de dönüşebilir. Birden fazla yan yana olan kapının önünde kullanılan ürünler, nakliye aracı ve depo arasında köprü vazifesi görmektedir.

Sanayi bölgelerinde sıklıkla tercih edilen bu sistemleri soğuk hava depolarında da kullanmak mümkün olur. Seksiyonel kapı, körük ve rampa sistemleri mekana göre özel olarak tasarlanmaktadır. Aktarılan malzemelerin ısı yoğunluğuna göre değişen malzemelerden üretilen mekanik rampa sistemi EST Soğutma ile proje bazlı olarak üretilmektedir.

Teknik ekibimiz deponuz için en iyi çözümlerin bulunmasını sağlayacaktır. Yükleme rampaları taşıma kapasitesi ve özellikleri bakımından farklılık göstermektedir. 9 ton taşıma kapasitesine kadar üretildikleri için deponun ölçüleri ve kullanım amacına uygun olarak tasarlanmaları gerekir. Dış etkenlerin neden olduğu ısı kayıplarını minimize etmek üzere körüklerle desteklenebilirler.