ArabicDutchEnglishGermanRussianTurkish

SOĞUK DEPO TESİSLERİNDE OTOMASYON SİSTEMLERİ

Soğuk depo ve soğuk hava sistemleri uzmanlık gerektiren uzaktan bağlantılı kontrol sistemleriyle otomasyon tarafından yönetilmektedir. Soğuk depo tesislerinde otomasyon sistemleri bu yönden özel bir yere sahiptir.

Endüstriyel soğuk depo tesislerinde otomasyon sistemleri merkezi sistem soğutma gruplarında çok sık tercih edilmektedir. Ek bir yazılım gerekmeden bilgisayara bağlanan, uzaktan kumanda edilerek soğuk oda, soğuk hava deposu, endüstriyel soğutma sistemleri, atmosfer kontrollü soğuk odalar otomasyon sistemine dahil edilebilir. Otomasyon sistem kullanmanın birçok pratik avantajı vardır. Genelde hiper market gibi alanlarda kullanılan bu sistemler, uzaktan da izlenebilir.

Soğuk hava depolarında kullanılan otomasyon sistemleri süpermarket gibi alanlarda kontrol sağlayan ve uzaktan da kumanda edilebilen bir biçimde tasarlanır. Özelliği ne olursa olsun bu sisteme dahil olan soğuk hava depoları  klasik sistemlerden daha basit biçimde kontrol edilir.

Soğuk depo tesislerinde otomasyon sistemleri iş verimini arttırmak ve emeğe daha az ihtiyaç duymak için önemlidir. Belirli hizmetler ve makineler kullanılarak kontroller devamlı ve otomatik biçimde sağlanır.

İşlerin önceden programlanmasını sağlayan bu sistemler, şirket için tasarruf sağlar. Fabrikalar, üretim tesisleri ve büyük market zincirleri bu sistemlerle takip edilerek zamandan ve emek gücünden tasarruf yapabilir.

Yarı ve tam otomasyon sistemine geçiş yapmak isteyen işletmeler için en modern ve teknik alanda gelişmiş sistemleri üretiyoruz. Hızlı ve güvenli bir sistem tercih ederek siz de soğuk oda depolarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Fiyat teklifi almak ve keşif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Otomasyon Sisteminin Avantajları

Otomasyon sisteminin avantajları arasında ilk göze çarpan iş gücü maliyetlerini azaltmasıdır. Çünkü vasıfsız eleman istihdamı yerine otomasyon sistemi, internetin bulunduğu her yerden otomatik kontrol sağlar. Böylece birçok yönden tasarruf sağlanmış olur.

Ekonomik yönünün yanında birçok  farklı avantajı da vardır.

 • Açma kapama ve parametre değişikliği yapılabilir, böylece geriye dönük rapor alınması sağlanır
 • Günlük, haftalık ya da aylık data kaydı alınabilir
 • Datalar grafiklerle izlenebilir
 • Anlık olarak e-posta ile rapor alınabilir
 • 100’e yakın kumanda paneliyle soğuk hava deposu tesisinin takip edilmesi sağlanır
 • İnternet bağlantısıyla dünyanın her yerinden takip sağlar
 • Defrost, gösterge, fanlar, sıcaklık, alarmlar ve sensör girişlerine yol verilir
 • Endüstriyel soğuk hava tesislerinde işletmeye kolaylık ve enerji tasarrufu sağlaması açısından önemlidir.

Otomasyon Sisteminin Özellikleri

Otomasyon sistemleri soğuk hava depolarının her yerden kontrol edilmesini sağlıyor. İşletmeye kolaylık ve enerji tasarrufu sağlayan bu sistemler, data kayıtlarını istenilen sıklıkta kontrol altında tutmak ve çok sayıda deponun kontrolünü aynı anda yapabilmek için çok büyük kolaylık sağlıyor.

Soğuk hava depolarındaki otomasyon sisteminin özellikleri sistemin tercih edilebilirliğini arttırıyor.

 • Arızaları sisteme tanımlanan GSM numalaralarıyla SMS şeklinde bildirmek
 • Endüstriyel soğuk hava tesisinde çok sayıda kumanda paneliyle kontrol sağlanması
 • İnternet üzerinden 365 gün sistemi takip ve kontrol etme özelliği
 • Dataları istenilen sıklık ve düzenle izleyerek takip etmek.